Sie sind vermutlich noch nicht im Forum angemeldet - Klicken Sie hier um sich kostenlos anzumelden Impressum

Beiträge: 1

10.08.2007 10:17
FK Sarajevo 07/08 Antworten

Veliko slavlje na Koševu.
Sarajevo je u trećem pretkolu Lige prvaka. Rijetki su se u Evropi nadali prolasku Sarajeva i pored dobrog rezultata u Belgiji. Ekipa koja ima budžet 40-50 puta veći od našeg večeras je na Koševu završila svoj evropski put nakon samo dvije utakmice. Bordo momci su pokazali kako se bori za bordo dres i niti jednom se ništa ne može prigovoriti jer su dali maksimum i postigli historijski rezultat. Kao i uvijek pripremili smo mnogo materijala...

Sarajevo je imalo nekoliko prilika iz kojih nije uspjelo ozbiljnije ugroziti golmana Genka a na našem golu je još jednom briljirao Alaim koji je imao i odličnu podršku ostatka ekipe posebno Muharemovića i Miloševića. Jedini pogodak na utakmici postigao je odbrambeni igrač gostiju Mikulić nakon jednog prekida što nije bilo dovoljno te je uslijedila velika proslava.

Recimo da je i sudijska trojka odradila svoj posao solidno iako je imala dvije jako sporne situacije. Prekršaj nad Raščićem u prvim minutama utakmice u šesnaestercu gostiju je bio za kazneni udarac ali sudija to očigledno nije vidio dok i Turkovićeva ofsajd pozicija u drugom poluvremenu kada se našao u izglednoj prilici, ostaje dosta sumnjiva.

Treba napomenuti da su igrači prilikom izlaska na teren nosili majice sa natpisom "Mučo vrati se igrači su uz tebe, Sarajevo šampion 2007" a Mustafa Dučić nam je nakon utakmice priznao da ovakav poziv jednostavno ne može odbiti, što znači da se vrača na svoje staro mjesto.

Slike sa utakmice možete pogledati u galeriji a slike sa proslave u restoranu Popaj, izjave Musemića, Maksimovića i Miloševića poslije utakmice te još neka iznenađenja očekujte u toku dana.